ניהול עיזבון

מהו עיזבון?

עיזבון הוא סך כל הרכוש, הנכסים, הזכויות והחובות שהיו לאדם בזמן מותו. במסגרת העיזבון אינם נכללים כספים שיש לשלם לאחר פטירתו של אדם על פי חוזה ביטוח, חברות בקרן פנסיה וקופת תגמולים. עיזבון מתחלק בין היורשים של הנפטר על פי מה שהורה בצוואתו. והיה והנפטר לא הותיר אחריו שום צוואה, העיזבון יחולק על פי חוק הירושה.

את ניהול העיזבון בישראל, מסדיר חוק הירושה, לאחר מותו של המוריש.

קיימים שני סוגי עיזבון:

מנהל עיזבון זמני– זהו מנהל עיזבון הממונה עוד לפני שניתן צו ירושה או צו קיום צוואה.
הסוג השני – מנהל עיזבון קבוע אשר ממונה בד בבד עם מתן צו הירושה או צו קיום הצוואה.
מי שהופקד על ניהול עיזבון זמני מוסמך לשמור על העיזבון ולכנס אותו, ואילו מנהל עיזבון קבוע תפקידו הוא לממש את העיזבון ולחלק אותו בין היורשים. בית המשפט לענייני משפחה והאפוטרופוס הכללי הם אלה אשר מפקחים על ניהול העיזבון בישראל. השכר של מנהל עיזבון בישראל מוגבל בחוק ונקבע על ידי בית המשפט לענייני משפחה.

מתי מתעורר הצורך לניהול עיזבון?

בעיקר כאשר ישנם חובות לעיזבון או כאשר הליכי הירושה מתעכבים בשל התנגדויות כלשהן. המוריש יכול לקבוע את זהות מנהל העיזבון ואם אין הסכמה, זהותו תקבע על ידי בית המשפט.

עורך דין נוטריון מריו סלצ’ובסקי

המשרד הוקם בשנת 1995 וממוקם בכפר סבא. סלצ’ובסקי משרד עורכי דין ונוטריון מתאפיין בכך שנותן ללקוחותיו שירות משפטי אישי, דיסקרטי ואפקטיבי, במיוחד בנושאים מורכבים ורגישים. הודות לתחומים השונים והמגוונים המטופלים על ידי המשרד, אנו מעניקים שירות אינטגרלי העונה לצרכים השונים של לקוחותינו.

צרו קשר לכל שאלה ולייעוץ מקצועי ללא עלות: 09-7400667

כל שירותי הנוטריון

מגוון שפות רחב וקשר מול מדינות רבות

שירות מקצועי, דיסקרטי ואפקטיבי

לקוחות ממליצים

קראו עוד באתר

Call Now Button

לקביעת פגישה חינם וללא התחייבות 
חייגו עכשיו: 09-7400667
או מלאו פרטיכם: