ירושות

על פי חוק הירושה, ירושה היא העברת רכושו של הנפטר ליורש על פי הדין. במקרה והמנוח הותיר אחריו צוואה, אזי הירושה היא ירושה על פי צוואה. היורשים הם האנשים או הגופים או הישויות אשר מופיעים בצוואה, והחלוקה של העיזבון תתבצע על פי החלוקה בצוואה.
במקרה בו אין צוואה, הירושה תהיה ירושה על פי דין.

כדי לחלק את העיזבון של הנפטר בירושה על פי דין, צריך להגיש בקשה עבור צו ירושה לרשם לענייני ירושה במשרד המשפטים, לפי הסמכות המקומית, כלומר יישובו של המוריש.

מי הם היורשים? היורשים של הנפטר הם בני המשפחה הקרובים לו ביותר, בני זוג, הורים, ילדים או קרובי משפחה אחרים על פי סדר הירושה.
הירושה יכולה גם לכלול קרובי משפחה שטרם נולדו אם מועד הלידה שלהם חל בתוך 300 יום מתאריך הפטירה.
אם לנפטר אין יורשים, אזי עזבונו יעבור לידי המדינה.

סדר היורשים – והיה ואין צוואה, הירושה תתחלק שווה בשווה בין בן הזוג של הנפטר ובין ילדיו.
בן או בת הזוג יקבלו כמחצית מהירושה והילדים יתחלקו שווה בשווה במחצית הנותרת.

כדאי לשתף עורך דין בהליכי העברת הירושה. לא כולנו מכירים את דיני המשפחה ודרגות הקרבה השונות, ולעיתים גם נוצרות מריבות משפחתיות.
עורך דין אשר בקיא בענייני ירושה יהיה מסוגל לבצע את תהליך העברת הירושה בצורה נעימה יותר וגם לסייע בעניינים בירוקרטים שונים.

עורך דין נוטריון מריו סלצ’ובסקי

המשרד הוקם בשנת 1995 וממוקם בכפר סבא. סלצ’ובסקי משרד עורכי דין ונוטריון מתאפיין בכך שנותן ללקוחותיו שירות משפטי אישי, דיסקרטי ואפקטיבי, במיוחד בנושאים מורכבים ורגישים. הודות לתחומים השונים והמגוונים המטופלים על ידי המשרד, אנו מעניקים שירות אינטגרלי העונה לצרכים השונים של לקוחותינו.

צרו קשר לכל שאלה ולייעוץ מקצועי ללא עלות: 09-7400667

כל שירותי הנוטריון

מגוון שפות רחב וקשר מול מדינות רבות

שירות מקצועי, דיסקרטי ואפקטיבי

לקוחות ממליצים

קראו עוד באתר

Call Now Button

לקביעת פגישה חינם וללא התחייבות 
חייגו עכשיו: 09-7400667
או מלאו פרטיכם: